Psaní ještě nikdy nebylo tak sexy :)

kamasutra

www.thekamasutra.co

A takhle to nějak s marketingem opravdu je :)

B8QfxW4IUAAYYJC

Jak vypadá váš web na tabletu? Vyzkoušejte Place it!

placeit

Jestli vytváříte weby nebo aplikace, určitě vás zajímá, jak vypadají v nějakém zařízení – na tabletu, v mobilu. A určitě se rádi klientovi pochlubíte s hezkou profi fotkou (nebo videem) toho, jak vznikající web v mobilu působí. Pokud nejste fotoamtérský nadšenec, oceníte jednoduchou službu Place it, na kterou upozornila Sunitka. Pomocí nabídky stovek opravdu povedených fotografií si můžete takový náhled snadno vytvořit – k vybrané fotce nahrajete vlastní screen shot nebo prostě zvolíte url adresu – Place it už si náhled sám vytvoří.

Služba, co nemá chybu?

Má. Je to samozřejmě cena. Zdarma získáte jen malé náhledy bez loga nebo dostatečně velké, pokud vám ovšem nebude vadit malý vodoznak.

Karma krekry

good-karma3

Dnes jsem byl v tom obchodě, kde se prodávají potraviny, co se jim blíží doba spotřeby. Kupuji tam čokoládové tyčinky, bonbóny a takové kraviny – jsou samá chemie a nezkazí se dalších 10 let.

Zaplatím, narvu ty čokolády a krekry do tašky a jdu. A říkám si, igelitka plná, pomalu se trhá, ale účet nějaký malý. Tak to za chůze přepočítávám a dojdu na to, že mi baba na pokladně nemarkovala 4 x bake rolls. Vracím se bezmála 200 m, že to doplatím, ale u pokladny už je fronta. Tak se na to „vypeču“, protože i dobrá karma má své meze a já mám i tak nakarmováno na pár dní dopředu.

No proč vám to píšu? Páč teď to taky víte, jste tedy spolupachatelé a bude vás hryzat svědomí stejně jako trochu mě.

Ale bake rolls, co jsem nezaplatil, ty budu hryzat jen já.

Jan Hromek

Múzou nepolíben. Jak zkrátit čekání na rande se slečnou Inspiraci?

the_muses_by_tbdoll-d6rzn87

@Ernst Curtius: Múzy jsou upejpavé dámy. Bohatý poklad svých radostí a slastí odkryjí pouze tomu, kdo po mnoha útrapách vystoupá na vrchol, z nějž unese z blízka jejich oslnivý pohled.

Inspirace v práci a její hledání je docela inflační téma. Neschopnost najít tu správnou pracovní náladu navíc valnou mírou splývá s dalším populární úvahou – prokrastinací. Oba příbuzné náměty spojuje jedno: jak práci smysluplně začít? Univerzální odpověď? Neexistuje. Tedy ji nepřinesu ani já, promiňte mi to „zklamání“ hned v úvodu. Ale tento námět je natolik nevytěžený, že se se svými postřehy a zkušenostmi podělím. Třeba budou, ehm… inspirativní. Číst dále ›

Superliterární tahák k maturitě

superliterarni-tahak-k-maturite
Mistr nebo Faust? Stejně je všechny veme čert!

Chystá se mladší ségra nebo vaše robě k maturitě? Už teď jsou zelení strachem! Určitě totiž do té doby nestihne dočíst ani zlomek z povinné světové četby. Že u zkoušky vybouchne? Nemusí!

V tuto chvíli totiž nastoupí můj „tahák“, který vycucl to skutečně podstatné, s čím maturant musí u zkoušky z literatury uspět. Dost řečí, pojďme na to:

Oblomov (Gončarov)

Zchudlý šlechtic Oblomov je líný a zbytečný člověk bez energie, vůle i životních plánů. I proto se v celém románu nestane nic podstatného.

Faust (Goethe)

Nespokojený a neúspěšný vědec doktor Jindřich Faust uzavře sázku s Ďáblem o svou duši. Přestože ji prohraje a Mefistofeles si podle smlouvy pro Faustovu duši přijde, je Ďábel sbory andělíčků zahnán. Číst dále ›

Top